Bahagian Perancangan dan Penyelarasan Dasar
Aras 3, No. 2, Menara 2, Jalan P5/6, Presint 5
62200 W.P. Putrajaya
Tel: 0388706000
Faks: 0388706810
* Bagi no. sambungan, sila buat panggilan ke 03 88706000 dan maklumkan no. sambungan yang berkenaan.
Bil.NamaEmelTel
(*8870)
1.Cik Normah Binti Osman
Setiausaha Bahagian • SUB(D)
normah.osman@moe.gov.my6260
2.Puan Afina Razla Binti Afifuddin
Setiausaha Pejabat • SP(D)
afina.afifuddin@moe.gov.my6261
3.YBrs. Dr. Ab Wahab Bin Che Mat
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUBK(D)
abwahab@moe.gov.my6270
4.Puan Maslina Binti Abu Bakar
Pembantu Setiausaha Pejabat • SP(D)
maslina.abubakar@moe.gov.my6271
5.Encik Zakaria Bin Mat Isa
Pemandu • PEMANDU SUB(D)
zakaria.matisa@moe.gov.my5435
CAWANGAN PERANCANGAN STRATEGIK
6.YBrs. Dr. Guan Eng Chan
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CPS
guan@moe.gov.my5077
UNIT PERANCANGAN
7.Puan Baizura Binti Mohd Zainon
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)P
baizura.mzainon@moe.gov.my5376
8.Encik Khairiwan Bin Ridzuan Harry
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)P1
khairiwan@moe.gov.my5069
9.Puan Saidatul Aisyah Binti Hambali (cuti Bersalin)
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)P2
aisyah.hambali@moe.gov.my5098
10.Cik Roshakina Binti Mat Zuki
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)P1
roshakina.mzuki@moe.gov.my5377
11.Kosong-
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)P2
12.Puan Azzizatul Ain Binti Sabani
Penolong Setiausaha • PSU(D)P
azzizatul.sabani@moe.gov.my6909
13.Kosong-
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)P
6458
14.Puan Mazalina Binti Ali
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)P
mazalina.ali@moe.gov.my5076
15.Puan Norsuhada Binti Mohamed
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)P
nsuhada.mohamed@moe.gov.my4327
UNIT PENYELIDIKAN & PPRN
16.YBrs. Dr. Siti Fazriah Binti Raja Mohamed
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)R
sitifazriah@moe.gov.my5095
17.Encik Jagdev Singh A/l Kulbant Singh
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)R
jagdev.singh@moe.gov.my5101
18.Cik Noor Haliza Binti Abdul Halim
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)R1
haliza.abdhalim@moe.gov.my6875
19.-kosong-
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)R2
20.Kosong-
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)R3
6912
21.Puan Arba'atun Binti Mohd Napiah
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)R4
arbaatun.mnapiah@moe.gov.my5332
22.Encik Syed Nazrul Bin Syed Mohd
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)R
syednazrul.mohd@moe.gov.my5066
23.Puan Nurhamizah Binti Ibni Hajar
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)R1
hamizah.ibhajar@moe.gov.my*4329
24.Encik Zainal Abidin Bin Ramli
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)R2
zainal.r@moe.gov.my*4343
25.Cik Amira Yasmin Binti Kamaruzaman
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)R3
yasmin.kzaman@moe.gov.my5110
CAWANGAN MODAL INSAN
26.Puan Suraya Hani Binti Saleh
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CMI
suraya.saleh@moe.gov.my5364
UNIT PEMBANGUNAN INSAN
27.Puan Mutazira Binti Abdul Mubin
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)PI
mutazira.mubin@moe.gov.my6251
28.Encik Malai Hashim Bin Malai Hassan
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)PI
malai.hassan@moe.gov.my6242
29.Encik Mohd Sharwadi Bin Mahamood
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)PI1
sharwadi.m@moe.gov.my5094
30.-kosong-
Penolong Setiausaha • PSU/PSUK(D)PI2
31.Puan Aidatul Izana Binti Mohd Taha
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)PI3
aidatulizana@moe.gov.my6911
32.Puan Ramishak Binti Che Hussin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)PI
ramishak.chussin@moe.gov.my5091
33.Puan Nur Aisyah Binti As’ari
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)PI
aisyah.asari@moe.gov.my*4335
UNIT KOORDINASI DASAR
34.Puan Ang Li Ling
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)KD
lilingang@moe.gov.my5105
35.-kosong-
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)KD
36.Encik Abdul Syafiq Bin Abdul Samat
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)KD1
syafiq.samat@moe.gov.my6525
37.-kosong-
Penolong Setiausaha • PSU/PSUK(D)KD2
38.Kosong-
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)KD3
idayazra.suri@moe.gov.my5099
39.Puan Noorezlin Binti Masiran
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)KD
ezlin.masiran@moe.gov.my5119
40.Cik Nor Huda Binti Kamaruzaman
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)KD
huda.kamaruzaman@moe.gov.my*4313
CAWANGAN OPERASI STRATEGIK
41.-kosong-
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)COS
UNIT KEBOLEHPASARAN GRADUAN
42.Puan Maslinda Binti Haron
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)GE
maslinda.haron@moe.gov.my5088
43.Encik Mohd Asyraf Bin Md. Sum
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)GE
asyraf.mdsum@moe.gov.my5142
44.Encik Tuan Mohd Nizam Tuan Mustapa
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)GE1
mnizam.mustapa@moe.gov.my6984
45.-kosong-
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)GE2
46.-kosong-
Penolong Setiausaha • PSU/PSUK(D)GE3
47.Puan Wan Zutini Binti Zabery
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)GE
zutini.zabery@moe.gov.my5084
48.Cik Siti Hilmawani Binti Hashim
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)GE
shilma.hashim@moe.gov.my*4332
UNIT KEUSAHAWANAN
49.Encik Elfian Satria Bin Yaacob
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)E
elfian@moe.gov.my5049
50.Encik Mohd Fahusli Bin Ali
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)E
fahusli.ali@moe.gov.my5048
51.-kosong-
Penolong Setiausaha • PSU/PSUK(D)E1
52.Puan Suhaina Liza Binti Samsudin
Penolong Setiausaha • PSU(D)E2
suhaina.samsudin@moe.gov.my5107
53.Puan Suzi Binti Husin
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)E
suzi.husin@moe.gov.my5452
54.Encik Mohamad Faizul Bin Abdul Latiff
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)E1
faizul.ablatiff@moe.gov.my6917
55.Puan Alwani Ainaa Binti Muhammed
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)E2
ainaa.m@moe.gov.my6736
56.Encik Shahril Effendy Bin Zainal Abidin
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)E
shahril.effendy@moe.gov.my5445
UNIT SUKAN
57.-kosong-
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)S
58.Encik Tony Azman Bin Hassan
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)S
tony.hassan@moe.gov.my6153
59.-kosong-
Penolong Setiausaha • PSU/PSUK(D)S
60.Puan Nur Farah Ezzana Binti Mahat
Penolong Setiausaha • PSU(D)S
ezzana.mahat@moe.gov.my6135
61.Encik Abu Kasim Bin Hasan
Penolong Setiausaha • PSU(D)S
abukasim.hasan@moe.gov.my6143
62.Encik Salehudin Bin Mohamed
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)S
salehudin.m@moe.gov.my6639
63.Puan Hajar Binti Hamzah
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)S
hajar.hamzah@moe.gov.my6139
64.Puan Nur Syaqirah Binti Abdullah
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)S
syaqirah.abdul@moe.gov.my6137
65.Puan Nurul Baizura Binti Zainuddin
Pembantu Operasi • PO(D)S
nurulbaizura.z@moe.gov.my6138
CAWANGAN PENYELARASAN DASAR
66.Encik Subramaniam A/l Krishnasamy
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CPD
subra@moe.gov.my5365
UNIT TUGAS-TUGAS KHAS
67.Puan Noridah Binti Lohang
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)TK
noridah.lohang@moe.gov.my5087
68.Puan Farhana Binti Md Hilal
Penolong Setiausaha • PSU(D)TK
farhana.hilal@moe.gov.my6045
69.Puan Najlia Binti Mohd Nasir
Penolong Setiausaha • PSU(D)TK
najlia.nasir@moe.gov.my5064
70.Encik Mohd Hazizul Bin Selamat Yaacob
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)TK
mhazizul.selamat@moe.gov.my*4312
71.Puan Norkumalasari Binti Abdullah
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)TK1
norkumalasari@moe.gov.my5384
72.Encik Shahrolhizan Bin Yaakub
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)TK2
shahrol.yaakub@moe.gov.my5327
73.Cik Ummu Taqiah Binti Bahari
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)TK1
taqiah.bahari@moe.gov.my*4430
74.Cik Eyni Zahirah Rahim Binti Abdullah
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)TK2
eyni.rahim@moe.gov.my*4563
UNIT PARLIMEN (urusetia.parlimen@moe.gov.my)
75.Puan Faizatul Aini Binti Mohd Adnan
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)PN
aini.adnan@moe.gov.my5320
76.Encik Ahmad Halim Hafidz Bin Azmi
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)PN1
halimhafidz.azmi@moe.gov.my6279
77.-kosong-
Penolong Setiausaha • PSU/PSUK(D)PN2
78.Encik Syed Zahiruddin Bin Wan Alshagaf
Penolong Setiausaha • PSU(D)PN1
szahiruddin.wa@moe.gov.my5108
79.Cik Che Rosmaradhiah Binti Che Awang
Pegawai Tadbir (SPS) • PSU(D)PN2
rosmaradhiah.awg@moe.gov.my5089
80.Puan Ashmina Binti Mahmud
Pembantu Operasi • PO(D)PN
ashmina.mahmud@moe.gov.my*4315
81.Cik Norlela Binti Abd Halim
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)PN
lela.abdhalim@moe.gov.my5097
UNIT JEMAAH MENTERI
82.Puan Nursyazlin Binti Nazir
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)JM
nsyazlin.nazir@moe.gov.my5399
83.Encik Mohd Iqbal Bin Makmor
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)JM1
iqbal.makmor@moe.gov.my5394
84.Puan Nor Farzana Binti Sharib
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)JM2
farzana.sharib@moe.gov.my6923
85.Puan Halema Binti Shajahan
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)JM3
halema.sh@moe.gov.my5396
86.Encik Mohd Safrul Bin Ya'acob
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)JM1
safrul.yaacob@moe.gov.my*4296
87.Cik Nurul Hafiza Binti Radzali
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)JM2
hafiza.radzali@moe.gov.my5654
CAWANGAN PENGURUSAN PENYAMPAIAN DAN DATA
88.Puan Normalia Binti Ibrahim
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CPPD
normalia@moe.gov.my5492
UNIT PENGURUSAN DATA (updbppdkpm@moe.gov.my)
89.Puan Suaibatul Aslamiah Binti Abd Halim
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)DT
suaibatul.halim@moe.gov.my5074
90.Puan Fatmawati Zifa Binti Zaukani
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)DT
fatmawati.z@moe.gov.my5093
91.-kosong-
Pegawai Teknologi Maklumat • PTM(D)DT1
92.-kosong-
Pegawai Teknologi Maklumat • PTM(D)DT2
93.Puan Sulizah Binti Abdul Salam
Penolong Setiausaha • PSU(D)DT
sulizah.abdsalam@moe.gov.my5092
94.Puan Mashitoh Binti Darus
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat • PPTM(D)DT1
mashitoh.darus@moe.gov.my6914
95.-kosong-
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat • PPTM(D)DT2
96.Puan Suryana Binti Embong
Penolong Pegawai Perangkaan • PPP(D)DT
suryana.embong@moe.gov.my5116
97.Puan Rohaida Binti Ali
Pembantu Perangkaan • PP(D)DT1
rohaida.ali@moe.gov.my*4325
98.Puan Rose Sabrina Binti Basri
Pembantu Perangkaan • PP(D)DT2
sabrina.basri@moe.gov.my*4319
99.Encik Hasril Rezuan Bin Suboh
Pembantu Perangkaan • PP(D)DT3
hasrilrezuan@moe.gov.my*4320
100.Encik Mohd Faiz Bin Alldin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)DT
faiz.ru@moe.gov.my5345
UNIT PENGURUSAN PENYAMPAIAN
101.YBrs. Datin Che Norshina Binti Mohd Hashim
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)PP
norshina.hashim@moe.gov.my5085
102.Encik Mohd Fairuz Bin Sa'don
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)PP1
mfairuz.sadon@moe.gov.my6250
103.-kosong-
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)PP2
104.Kosong
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSUK(D)PP
105.Puan Siti Jamilah Binti Azahar (cuti Bersalin)
Penolong Setiausaha • PSU(D)PP
jamilah.azahar@moe.gov.my5104
106.Puan Syazarina Binti Abdullah
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)PP
syazarina@moe.gov.my5447
107.Cik Rena Binti Mohd Taib
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)PP1
rena.taib@moe.gov.my*4419
108.Puan Siti Noorzazlina Binti Mohamed Noor
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)PP2
zazlina.noor@moe.gov.my*4930
109.Cik Hanisah Binti Hassan
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)PP3
hanisah.hassan@moe.gov.my*4419
CAWANGAN KEURUSETIAAN DAN PENTADBIRAN
110.Puan Salasiah Binti Yusop
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CKP
salasiah.yusop@moe.gov.my5036
UNIT PENGURUSETIAAN
111.Puan Noor Azlin Binti Adnan
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)M
azlin.adnan@moe.gov.my5079
112.Puan Zurifahida Binti Zulkifli
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)M
zurifahida.z@moe.gov.my6928
113.Kosong
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSUK(D)M1
114.Kosong
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSUK(D)M2
115.Puan Afiqah Binti Bakhari
Penolong Setiausaha • PSU(D)M1
afiqah.bakhari@moe.gov.my5368
116.Encik Mohammed Arif Ikhwan Bin Zulkhan
Penolong Setiausaha • PSU(D)M2
arifikhwan.z@moe.gov.my5083
117.-kosong-
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(R)
118.Puan Nor Siah Binti Omar
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)M
norsiah.omar@moe.gov.my5367
119.Puan Ruhani Binti Mat
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)M
ruhani.mat@moe.gov.my*4294
120.Puan Fariza Binti Awang
Pembantu Operasi • PO(D)M
fariza.awang@moe.gov.my*4295
121.Puan Siti Basitah Binti Mohamad @ Mat
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)M1
basitah.mohamad@moe.gov.my6924
122.Encik Mohd Naqib Afif Bin Muhamad
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)M2
naqib.muhamad@moe.gov.my5118
UNIT PENTADBIRAN
123.Puan Azah Binti Subari
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)T
azah.subari@moe.gov.my6005
124.Encik Anwarrul Aswad Bin Ahmad
Penolong Setiausaha • PSU(D)T
anwarrul.ahmad@moe.gov.my6145
125.Puan Norhidayah Binti Tumiran
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)T
nhidayah.tumiran@moe.gov.my5067
126.Puan Ratna Fuziliana Binti Yaacob
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)T
ratna.yaacob@moe.gov.my6922
127.Puan Norhazura Binti Mohd Noor
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)T1
hazura.mnoor@moe.gov.my5063
128.Puan Nik Azieyati Binti Nik Aziz
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)T2
azieyati.aziz@moe.gov.my5465
129.Encik Mohd Ridhwan Bin Haji Ab Wahab
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)T3
ridhwan.wahab@moe.gov.my6568
130.Encik Eddi Ezzuan Bin Sharip
Pembantu Operasi • PO(D)T1
eddi.sharip@moe.gov.my5463
131.Puan Mazurita Binti Pauzi
Pembantu Operasi • PO(D)T2
mazurita.pauzi@moe.gov.my5433
132.Encik Zulkifli Bin Ahmad Talib
Pemandu Kenderaan • PK(D)T
*4321
Kembali Ke Atas
 TIDAK DIBENARKAN menggunakan maklumat ini untuk tujuan pengiklanan, pemasaran dan penjualan produk dan perkhidmatan serta menyebar maklumat pegawai TANPA KEBENARAN.