Kementerian Pendidikan Tinggi : Statistik Transaksi Perkhidmatan KPT 2018

Tahun › 2018 · 2017 · 2016 · 2015 · 2014 · 2013 · 2012 · 2011 · 2010 ·

1. Statistik Transaksi Perkhidmatan Dalam Talian KPT 2018

Bil. Perkhidmatan JanFebMacAprMeiJunJulOgosSeptOkt Jumlah
1.Hadiah Latihan Persekutuan603,8571,544361,7034507,128
2.Sistem Bayaran Balik Pinjaman Melalui FPX1,4301,1921,3421,2831,4241,7192,1611,2011,303013,055
3.Hadiah Latihan Persekutuan Separa Biasiswa10423127001040556
4.MyBrain1500108,2348,086327195174107500117,173
5.Malaysia International Scholarship6125,7219,277323,27732081018,717
6.Sistem Permohonan Kemasukan Pelajar565520,0731,591,082510,5210000002,622,241
7.Biasiswa Sukan0292,51300000002,542
8.Sistem Permohonan Rayuan Kemasukan Pelajar0000264,03800000264,038
9.Sistem Semakan Keputusan Permohonan Kemasukan Pelajar0000399,00600000399,006
10.Sistem Semakan Keputusan Permohonan Rayuan Kemasukan Pelajar00000000000
11.Skim Latihan Pembangunan Pegawai IPTA 00679227332102001,124
12.MyBrainSc0314,8503,2191,19738161,892666021,881
13.Commonwealth Scholarship And Fellowship Plan1009251,881534437903,202
14.Malaysian Technical Cooperation Programme00000000000
15.Sistem Permohonan ke Universiti Timur Tengah36,40233,6353,3749,2431,2601,5682,12900087,611
16.Pemegang Ijazah Kedoktoran (PhD) / Doctor of Philosophy (PhD) Holders12,3773,7331,8634,3684,4782,5515,83300035,203
17.Semakan Lejer Online23,75920,86420,50821,77220,83318,21427,94921,06332,8990207,861
Jumlah74,547579,5301,748,727567,036703,72724,33143,79724,62635,01703,801,338